Dlaczego do naszych izolacji stosujemy pianę poliuretanową Crossin®?

By Styczeń 16, 2019Wiedza

Nasza firma korzysta z najnowocześniejszych dostępnych technologii na rynku i tym samym definiuje sposób docieplania Państwa domów. Przy ocieplaniu poddasza należy brać pod uwagę zarówno właściwości izolacyjne materiału i dokładność aplikacji, jak i to jak materiał zachowa się w kolejnych latach.

  • Piany natryskowe Crossin® posiadają wszystkie cechy jakich wymaga się od nowoczesnych materiałów izolacyjnych i charakteryzują się jednymi z najlepszych parametrów termoizolacyjnych. Dodatkowo dzięki niskiej nasiąkliwości, gwarantują zachowanie doskonałych właściwości termoizolacyjnych, przeciwwilgociowych oraz akustycznych przez cały okres użytkowania domu i to niezależnie od zmieniających się warunków atmosferycznych.
  • Sposób aplikacji izolacji natryskowej Crossin® zapewnia otrzymanie bezłączeniowej (bez spoin) warstwy izolacyjnej pozbawionej tzw. mostków termicznych. Te niechciane miejsca w przegrodach budynku wpływają na utratę ciepła z budynku zimą i przedostawanie się gorąca do środka latem .
  • W odróżnieniu od tradycyjnych materiałów, podczas aplikacji piana trwale łączy się z podłożem i jest odporna na osuwanie i przemieszczanie się materiału wraz z upływem lat.
  • Piany poliuretanowe to również nielubiane środowisko dla gryzoni. Takie zwierzęta jak myszy czy kuny lubią zagnieżdżać się domach ocieplanych tradycyjnymi materiałami, mocno degradując izolację. Po takich wizytach, ze względu na ubytki i zanieczyszczenia izolacja często musi zostać finalnie wymieniona. Brak ingerencji gryzoni w połączeniu z zawartą w pianach Crossin® technologią blokującą rozwój pleśni i grzybów, zapewnia ograniczenie niechcianych w domu alergenów i zanieczyszczeń.

 

Profesjonalne wykonanie izolacji z piany natryskowej

  • Wybór właściwego materiału to tylko połowa drogi do doskonałej izolacji. W przypadku izolacji wykonanych natryskowymi pianami poliuretanowymi, aby osiągnąć parametry określone w karcie technicznej, produkt musi być właściwie przetworzony, a to znaczy zgodnie z zaleceniami producenta.
  • Nie każda z firm działając w branży natrysku poliuretanem posiada odpowiednią wiedzę, doświadczenie i sprzęt. Decydując się na firmę do montażu izolacji, warto zapytać o powyższe kompetencje, natomiast finalnie swojej decyzji nie ograniczać jedynie do ceny. Należy pamiętać, że ewentualne błędy popełnione w trakcie montowania izolacji, nie ujawniają się od razu, ale dopiero po kilku latach od zakończenia inwestycji!

 

Producent izolacji Crossin® współpracuje tylko ze sprawdzonymi wykonawcami, którzy przeszli cykl szkoleń i są stale monitorowani pod względem jakości.

 

Jeżeli masz jeszcze jakieś wątpliwości – czekamy na Twój telefon. Chętnie odpowiemy na pytania, doradzimy i umówimy się na bezpłatną wycenę izolacji dostosowaną do potrzeb Twojej inwestycji ? 603 980 726 ? 512 577 977